Ölçü Rehberi

YÜZÜK ÖLÇÜMÜ IÇIN ÖNEMLI İPUÇLARI

Sıcaklık yüzük ölçüsünde değişikliğe sebep olabilir. Eliniz soğukken parmak ölçünüz yarım ölçü ufak çıkabilir ya da tam tersine eliniz sıcakken aynı ölçüde genişleyebilir. Bu nedenle parmağınızın ölçüsünü ortalama bir sıcaklıkta ve tercihen gün sonunda alın. Çünkü parmağınız gün sonunda en kalın halinde olacaktır.

Unutmayın ki, yüzük genişliği arttıkça parmağınıza dar gelme hissi artacaktır. Eğer sipariş vereceğiniz yüzüğün genişliği 6 mm veya daha büyükse normal ölçünüzden bir numara büyük ölçüde bir yüzük sipariş vermelisiniz. Aynı şey büyük taşlı yüzüklerde de geçerlidir. Üzerinde büyük taş bulunan yüzüklerin ölçüsünde değişim söz konusu olacağından büyük taşlı yüzük sipariş verirken bir ölçü büyük sipariş vermelisiniz.

Parmağınızın eklem yeri daha kalınsa yüzük ölçünüzü alırken eklem yerinin de ölçüsünü almalı ve ortalama bir ölçü belirleyerek siparişi ona göre vermelisiniz.

Yüzüğünüzün düşmeyecek kadar sıkı ama parmağınızın eklem yerinden geçicek kadar bol olması gerektiğini unutmayın. İki ölçü arasında kararsız kalıyorsanız, her zaman büyük ölçüde karar kılmalısınız.

Hatasız bir sonuç elde etmek için en az 3 ya da 4 kere ölçüm yapmalısınız.

 

HEDIYE YÜZÜK ÖLÇÜSÜ NASIL BELIRLENIR?

Eğer hediye bir yüzük sipariş vereceksiniz, ölçüsünü belirlemenin en kesin yolu hediye edeceğiniz kişinin annesine ya da arkadaşına yüzük ölçüsünü bilip bilmediklerini sormak olacaktır. Diğer bir etkili yol ise ona ait bir yüzüğü ödünç alıp bir kuyumcuda ölçtürmektir.

 

ÜCRETSIZ ÖLÇÜ DEĞIŞIMI

Tesbihane belirli koşullar altında tüm yüzükler için ücretsiz ölçü değişimi hizmeti vermektedir. Daha fazla bilgi için, İade Politikası’nı okuyabilir veya Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız ihtiyacınız olan bilgileri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır!

 

YÜZÜK ÖLÇÜ DÖNÜŞTÜRÜCÜ

Tesbihane, online mağazalarında yüzük ölçülerini ülkelere göre belirlenen ölçü birimleri ve çapları ile belirtmektedir. Sipariş vermeden önce yüzük ölçünüzü kendi ülke standartlarınıza göre dönüştürmek istiyorsanız Tesbihane Yüzük Ölçü Tablosu’nu kullanabilirsiniz.

 

Uluslararasi Yüzük Ölçü Tablosu

Yüzük ölçünüzü biliyor, fakat kendi ülke ölçü biriminize nasıl dönüştüreceğinizi bilmiyor musunuz? Tesbihane, aşağıda yer alan yüzük ölçü tablosunu uluslararası yüzük ölçüm standartlarına göre hazırlamıştır. Tabloda yer alan bilgiler her ülkenin kendi kaynaklarından toplanarak yerel yüzük ölçü birimleri belirlenmiştir. Tablo, Avrupa, Birleşik Krallık ve Avusturya, Amerika ve Kanada, Çin, Singapur ve Japonya, İsveçre’ye ait yüzük ölçülerini içermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.